گزارش زومیت از کارگاه تحلیل و بررسی سینماهای خانگی ال‌جی

گزارش سایتهای اینترنتی از کارگاه بررسی و بررسی سینماهای خانگی ال‌جی

روز قبلی گلدایران با هم کاری ال‌جی و با حضور عده ای از اصحاب رسانه و کارمندان این تولیدکننده، ورکشاپی را ترتیب داد تا به بررسی سینماهای خانگی تازه این تولیدکننده بپردازد که در آتی وارد مارکت کشور می‌شوند. پیشتر گزارش سایتهای اینترنتی از این کارگاه را می بینید.

دو کالایی که در این ورکشاپ به معرفی آن‌ها پرداخته شد، برنامه ریزی شده است تا چند ماه آتی راهی مارکت شوند و هم اینک در فاز دیزاین و پیشرفت هستند. کالا نهایی امکان دارد تا ۲۰ درصد با آنچه ما مشاهده کردیم دارای اختلاف باشد.

در ابتدای مراسم مدیران دفتر ال‌جی و مدیرمحصول بخش صوتی و تصویری کمپانی گلدیران به معرفی توانایی‌های این سینماهای خانگی پرداختند.

کالا اول ساوند تاور (Sound Tower) اسم گذاری شده. این سینمای خانگی شامل یک پخش کننده که نقش آمپلی‌فایر را نیز دارد به علاوه از طرف دیگر از طرف دیگر‌ی دو تاور است که سری‌ای پنج به یک را تشکیل می‌دهند. در هر یک از دو تاور دو اسپیکر و یک ساب‌ووفر مقرر کرده شده است. اسپیکر بالایی برنامه ریزی شده است صدای مرتبط به جلو و اسپیکر پایینی صدای محیطی و پشت را شبیه به سازی کنند. از آنجایی که اسپیکر جلو و عقب در یک مکان و همراه با تلویزیون قرار می‌گیرند ال‌جی از تکنولوژی مخصوصی برای پخش صدا استفاده کرده تا صدا با زاویه‌ی مخصوصی پخش شده و محیط را فرا گیرد. در تست‌هایی که انجام شد صدا به‌صورت فراگیر پخش شد با اینحال تفکیک صدای عقب و جلو به هیچ‌وجه در حد و اندازه‌ی اسپیکرهای مستقل که در پشت استفاده کننده قرار می‌گیرند، نبودند. ولی باید گفت این نوع دیزاین دلیل می‌شود تا محیط کمتری اشغال شوند و اسپیکرها تنها همراه با تلویزیون جای گیرند.

سینماهای خانگی عموما از یک ساب‌ووفر سود می‌برند با اینحال در ساوند تاور تازه ال جی در هر یک از ستون‌ها یک ساب‌ووفر قرار داده شده است که هر یک توان خروجی ۱۶۷ وات دارند. بدین خاطر بیس صدا در این سری نسبتا بالاتر از سینماهای خانگی هم رده‌ی آن‌ است.

ال‌جی با گلدیران رابطه نزدیکی را شکل داده تا سینمای خانگی تازه خود را براساس موسیقی‌های ایرانی سازگار کند. آن‌ها ۱۰۰ موزیک پرطرفدار ایرانی را که هم اینک مردم بیشتر به آن‌ها گوش می‌دهند را در دست صاحبنظران ال‌جی قرار داده‌اند تا بهترین تنظیمات ممکن براساس موزیک‌های ایرانی را در سینماهای خانگی ال‌جی در نظر بگیرند. پیرامون همین مسئله اکوالایزرهای از قبل‌تعریف شده‌ی فارسی نیز مقرر کرده شده است. با این وجود پایه‌ی این تنظیمات عموما براساس موسیقی پاپ است با اینحال ال‌جی و گلدیران در تلاش هستند تا موسیقی‌های سنتی را نیز در نظر بگیرند که با این وجود در آن شرایط و تنظیمات نسبتا سخت‌تر خواهد بود.

سینمای خانگی ال جی

 توانایی جالب دیگر این ساوند تاور تازه ال‌جی Bluetooth Standby اسم گذاری شده. به کمک این توانایی نه تنها می‌توان از روش ابزارهای موبایل و به دلیل‌ی اتصال بلوتوث موسیقی مورد نظر را به سینمای خانگی منتقل کرده و پخش کنید حتی بعد از جفت شدن موبایل هوشمند با این کالا حتی اگر سینمای خانگی خاموش باشد تنها کفایت می کند تا بلوتوث موبایل خود را روشن کنید تا سینمای خانگی نیز بصورت اتوماتیک روشن شده و موسیقی مورد نظر شما را پخش کند.

lg sound theater 03

ساوند تاور تازه ال‌جی هنوز نهایی نشده است و امکان دارد در فاز پیشرفت دستخوش تغییراتی شود. ستون‌های این ساوند تاور ظاهری عضلانی دارند و هر یک از ۴ اسپیکر و ۲ ساب‌ووفر داری سیم جداگانه هستند تا به میل خود درمقایسه با کنترل آن‌ها اقدام کنید و کانال‌های صوتی بطور کلی مجزایی را در دست داشته باشید. هزینه این ساوند تاور تازه ال‌جی حدود یک میلیون تومان اعلام شد و این سینمای خانگی تا چند ماه دیگر وارد مارکت می‌شود. در تست‌هایی که روزگذشته انجام شد، کیفیت و وضوح صدا در اسپیکرها خوب به نظر می‌رسید و بیس صدا نیز به خاطر دو ساب‌ووفر مقرر کرده شده، بسیار خوب بود. با اینحال حجم صدا با استناد به ابعاد اسپیکرها می‌موفق شد بهتر باشد.

lg sound theater 04

ال‌جی در ورکشاپ روز قبل خود غیر از ساوند تاور از یک اسپیکر بار باریک و کوچک نیز پرده گشود که آن هم در فاز پیشرفت است و بعد از نهایی شدن وارد مارکت ایران می‌شود. این ساوند بار در درون خود ساب‌ووفر و دو اسپیکر باریک دارد که با استناد به حجم و ابعاد کوچکش صدای نسبتا خوبی را معرفی می‌کرد. ال‌جی به شکل زیبایی یک صفحه نمایش را در پشت حفره‌های آن قرار داده است تا موقعیت آهنگ یا فیلم در حال پخش یا موارد دیگر را در آن قابل دیدن باشد.

lg sound theater 05

منبع تغذیه‌ی ساوند بار از بدنه جدا شده‌ است تا وزن و باریکی آن حفظ شود. ساوند بارهای تازه ال‌جی توانایی پخش فایل‌های صوتی و تصویری از روش اتصال USB را دارند با اینحال قاعدتا درایو اپتیکال برای پخش CD یا DVD ندارند.

lg sound theater 06

یکی از تکنولوژی‌های با مزه ای که در نسل تازه سینماهای خانگی ال‌جی می باشد. اگر تلویزیون و سینمای خانگی از تکنولوژی Sound Sync خدمات رسانی کنند پخش کننده را از روش HDMI v1.4 به تلویزیون وصل می‌کنید و تلویزیون بصورت بی‌سیم صدا را به اسپیکرها منتقل می‌کند.

ساوند بار خوب افرادی است که محیط محدودی دارند و مایل هستند صدای تلویزیون خود را از روش یک اسپیکر باریک با دیزاین نسبتا دلچسب افزایش بخشند.

lg sound theater 07

طی ماه‌های آتی بیننده توزیع عمومی ساوند بار و ساوند تاورهای تازه ال‌جی با گارانتی گلدیران به مارکت کشور خواهیم بود.

تازه ترین اخبار صوتی تصویری را در استریوکینگ پیگیری کنید. به علاوه از طرف دیگر میتوانید این اخبار را برای دوستان خود ارسال کنید.

منبع