پخش‌کننده موسیقی NWZ-A17 سونی صدایی شفاف‌تر از آیپاد تولید می‌کند

پخش‌کننده موسیقی NWZ-A17 سونی صدایی شفاف‌تر از آیپاد تولید می‌کند

سونی در جریان اجرا مراسم خود در کنفرانس IFA 2014 برلین نسل تازه پخش‌کننده‌ی موسیقی خود را از سری واکمن معرفی کرد تا بازهم به افسانه‌ی واکمن که از دهه‌ی ۸۰ میلادی شروع شده، ادامه دهد. سونی در طول سال‌ها ورژن‌های متفاوتی از واکمن را در شکل پخش‌کننده‌های ویدئو، سی‌دی و طیف وسیعی از تولیدات معرفی کرده، با اینحال بروزترین کالا از این سری، یعنی NWZ-A17 توانایی‌های با مزه ای دارد. با سایتهای اینترنتی همراه باشید.

NWZ-A17 از نمونه‌ی باریک‌ترین پخش‌کننده‌‌های HD موسیقی است که از بدنه‌ی بسیار باریکی سود می‌برد بطوریکه ابعاد این کالا برابر ۴۴.۴ در ۱۰۹.۱ در ۹.۱ میلی‌متر بوده و وزن آن نیز برابر ۶۶ گرم است. بهره برداری از صفحه‌ی نمایش از نوع TFT LCD با پوشش ضدانعکاس همراه با کلیدهای کنترلی که بهره برداری از آن‌ها بسیار ساده است، این پخش‌کننده‌ی موسیقی را از رقبا جدا می‌کند.

NWZ-A17 از حافظه‌ی داخلی به ظرفیت ۶۴ GB با قابلیت گسترش از روش میکرو SD تا ۱۹۲ GB همراه با امکان پخش موسیقی تا ۵۰ ساعت سود می‌برد. این پخش‌کننده‌ توانایی دارد تا فایل‌های موسیقی با پسوند‌های MP3 ،WMA ،WMA Lossless ،AAC ،FLAC ،AIFF ،WAV و ALAC را با رزولوشن ۱۹۲ کیلوهرتز و ۲۴ بیت پخش کند. نکته‌ی جالب توجه در باب این بخش‌کننده‌ی اچ‌دی موسیقی عدم خدمات رسانی از فرمت DSD سونی است.

با بهره برداری از این پخش‌کننده‌ و مقایسه‌ی آن با آیپاد کلاسیک که از موسیقی ریپ شده با فرمت ALAC سود می‌برد، می‌توان به اختلاف‌ها پی برد، بطوریکه پخش‌کننده‌ی اچ‌دی واکمن سونی صدا را با وضوح بیشتری پخش کرده و در حقیقت می‌توان حتی محیط موجود میان اصوات سازهای مختلف را نیز تشخیص داد و صداها را به شکل تفکیک شده شنید. برای بهره برداری از پتانسیل بالای پخش‌کننده‌های موسیقی اچ‌دی، علی الخصوص تازه ترین کالا سونی، می بایست از هدفون‌های مناسبی نیز سود برد، در غیر اینصورت NWZ-A17 تمام توانایی‌های خود را نمایان نمی‌سازد.

در مقایسه با دیگر پخش‌کننده‌های موسیقی موجود در مارکت، واکمن سونی با استناد به سود‌گیری از ابعادی کوچکتر، ضخامت کمتر، صفحه‌ی نمایش با روکش ضد انعکاس و به علاوه از طرف دیگر رابط‌کاربری که کار با آن ساده تر است، گزینه‌ی بهتری به‌نظر می‌رسد. این کالا با هزینه ای برابر ۲۹۹.۹۹ دلار در مارکت آمریکا به فروش می‌رود.

تازه ترین اخبار صوتی تصویری را در استریوکینگ پیگیری کنید. به علاوه از طرف دیگر میتوانید این اخبار را برای دوستان خود ارسال کنید.

منبع