فیلیپس تلویزیون HDR با دالبی ویژن به نمایش در آورد

فیلیپس تلویزیون HDR با دالبی ویژن به نمایش در آورد

بهترین‌های بازار تلویزیون امسال از تکنولوژی HDR خدمات رسانی خواهند کرد و تلویزیون‌های تازه فیلیپس نیز از این سنت جدا نیستند. 

HDR تکنولوژی داغ امسال در بازار تلویزیون است و تولیدکنندگان تلویزیون، پرچم‌داران امسال خود را با خدمات رسانی از این تکنولوژی شروع کرده‌اند. فیلپس امروز در CES 2017 سری تازه تلویزیون‌های اولترا اچ‌دی خود را با خدمات رسانی از HDR پرده گشود. عده ای از تلویزیون‌های تازه این تولیدکننده غیر از خدمات رسانی از تکنولوژی HDR10، از دالبی ویژن نیز خدمات رسانی می‌کنند.

تلویزیون‌های سری ۶۰۰۰، ۷۰۰۰ و ۸۰۰۰ فیلیپس بهمراه بلو‌ری پلیر تازه این تولیدکننده با اسم BDP7502 از HDR و Dolby Vision خدمات رسانی می‌کنند. 

تلویزیون‌های سری ۸۰۰۰

سری ۸۰۰۰ بهترین رده از تلویزیون‌های تازه فیلیپس است که از تکنولوژی HDR10 و دالبی ویژن خدمات رسانی می‌کند و طیف وسیعی از رنگ‌ها را به نمایش درمی‌آورد. این تلویزیون توانایی دارد ۷۵ درصد از طیف رنگی استاندارد BT.2020 را پوشش دهد. فیلیپس از تکنولوژی BrightPro در این تلویزیون سود برده است که شدت روشنایی تصویر را دو برابر بیشتر از تلویزیون‌های رایج LED بازار گسترش می‌دهد. این تلویزیون از تکنولوژی ۲۴۰Perfect Motion Rate نیز خدمات رسانی می‌کند که باعث میگردد عکس ها ورزشی یا فیلم‌های اکشن با صحنه‌های سریع به‌صورت روان پخش شوند. این تلویزیون از تکنولوژی ۴K Upscaling نیز سود می‌برد تا در صورت نیاز به پخش عکس ها HD، عکس ها بازسازی و بهینه شده و در رزولوشن ۴K پخش شوند. از دیگر ویژگیهای تکنیکی این تلویزیون می‌توان به خدمات رسانی از استاندارد ۸۰۲.۱۱ac و آنتن MIMO اشاره نمود. 

فیلپس کروم‌کست را در داخل تلویزیون سری ۸۰۰۰ خود قرار داده است تا قادر باشید عکس ها یا محتوای مورد نظر خود را از موبایل یا دیگر ابزارهای سازگار با کروم‌کست به تلویزیون استریم کنید. 

تلویزیون‌های سری ۸۰۰۰ فیلیپس از پاییز امسال راهی بازار می‌شوند. تلویزیون ۶۵ اینچ این سری با اسم نمونه ۶۵PFL8922 هزینه ۱۷۰۰ دلار، سایز ۵۵ اینچ ۵۵PFL8922 با هزینه ۱۲۰۰ دلار و ورژن‌ی ۴۹ اینچی ۴۹PFL8922 با هزینه ۱۰۰۰ دلار به فروش خواهند رسید. 

تلویزیون‌های سری ۷۰۰۰ و ۶۰۰۰

تلویزیون‌های سری ۶۰۰۰ از لحاظ ویژگیهای تکنیکی بسیار شبیه به به تلویزیون‌های سری ۸۰۰۰ هستند با این اختلاف که این تلویزیون‌ها به جای ۲۴۰ هرتز، ۱۲۰ هرتز هستند و کروم‌کست نیز ندارند. با اینحال بجای آن هزینه پایین‌تری دارند. تلویزیون‌های این سری از سایز ۴۳ تا ۸۶ اینچ و با هزینه ۶۵۰ تا ۷۰۰۰ دلار توزیع می گردند. 

با اینحال سری ۷۰۰۰ تنها یک نمونه ۹۸ اینچی با اسم نمونه ۹۸PFL7902 دارد که با هزینه ۲۰ هزار دلار در تابستان امسال راهی بازار خواهد شد. این نمونه از لحاظ سخت‌افزاری درست شبیه به به نمونه ۸۰۰۰ است، با اینحال کروم‌کست ندارد.

تلویزیون‌های سری ۵۰۰۰ و ۴۰۰۰۰

اگر در جستجوی تلویزیون هوشمند ۴K با خدمات رسانی از HDR هستید با اینحال قصد ندارید مبلغ بیشتری برای تکنولوژی دالبی ویژن هزینه کنید، تلویزیون‌های سری ۵۰۰۰ خوب شما هستند. این تلویزیون‌ها به پنل ۱۲۰ هرتز تجهیز شده‌اند و از وای-فای، کروم‌کست داخلی و ۴K Upscaling خدمات رسانی می‌کنند. نمونه ۴۳ اینچ این سری با هزینه ۵۳۰ دلار و نمونه ۶۵ اینچی با هزینه ۱۲۰۰ دلار به فروش خواهند رسید. 

با اینحال بالاخره تلویزیون‌های سری ۴۰۰۰ که ارزان‌ترین تولیدات فیلیپس در این سری توزیع می گردند، از رزولوشن ۴K و تکنولوژی HDR خدمات رسانی نمی‌کنند. این تلویزیون‌ها از سایز ۳۲ اینچ تا ۵۰ اینچ را پوشش می‌دهند و هزینه آن‌ها از ۲۲۰ دلار تا ۴۵۰ دلار تعیین شده است. 

بلو ری پلیر فیلیپس

فیلیپس غیر از تلویزیون‌های تازه خود از دو نمونه بلو-ری پلیر نیز با اسم‌های BDP7502 و BDP5502 پرده گشود. این پخش‌کننده‌ها از رزولوشن ۴K خدمات رسانی می‌کنند با اینحال نمونه گران‌تر یعنی BDP7502 توانایی پخش محتوای HDR10 و دالبی ویژن دارد.

نمونه BDP7502 با هزینه ۳۰۰ دلار و نمونه BDP5502 با هزینه ۲۵۰ دلار وارد بازار می‌شوند. 

تازه ترین اخبار صوتی تصویری را در استریوکینگ پیگیری کنید. به علاوه از طرف دیگر میتوانید این اخبار را برای دوستان خود ارسال کنید.

منبع