شیائومی از اندروید تی وی جدید خود با نام 4K Mi Box رونمایی کرد

شیائومی از اندروید تی وی تازه خود با اسم ۴K Mi Box پرده گشود

گوگل روز قبلی از ابزار هوشمند تازه خود با اسم Google Home پرده گشود، با اینحال این بدین معنی نیست که برنامه ریزی شده است اندروید تی‌وی فراموش شود. امروز شیائومی از یک اندروید تی‌وی تازه به اسم ۴K Mi Box پرده گشود.

شیائومی که از همان ابتدای کار خود را به تلفن های همراه هوشمند محدود نکرده و ابزارهای متنوعی را روانه‌ی بازار کرده، امروز از یک ست‌تاپ باکس تازه به اسم Xiaomi 4K Mi Box پرده گشود. این ابزار سیستم‌عامل اندروید تی‌وی را اجرا می‌کند و توانایی دارد ویدیو با رزولوشن ۴K پخش کند. ورژن‌ی قبلی از Mi Box ویدیو با رزولوشن HD پخش می‌کرد. ورژن‌ی تازه از می باکس حاوی یک ریموت کنترل بلوتوث است که دستورات صوتی کاربر را نیز دریافت می‌کند.

شیائومی خدمات رسانی از Google Cast را در Mi Box تازه خود اضافه کرده است تا کاربر بتواند محتوای مورد نظر خود را از ابزارهای بنا شده بر اندروید یا iOS مستقیما در تلویزیون پخش کند. شیائومی هنوز اطلاعاتی در باره‌ی هزینه و لحظه توزیع ست‌تاپ‌باکس تازه خود معرفی نکرده است.

گوگل اعلام کرده غیر از شیائومی، تولیدکنندگان دیگر نیز از اندروید تی‌وی خدمات رسانی می‌کنند. از نمونه‌ی این تولیدکنندگان می‌توان به سونی اشاره نمود که تصمیم گرفته است تلویزیون‌های تازه براویا خود را بازهم به اندروید تی‌وی تجهیز کند. شارپ هم یک پخش کننده‌ی تازه بنا شده بر اندروید تی‌وی را وارد بازار اروپا می‌کند. گوگل اسم کمپانی‌هایی از قبیل Beko, Grundig, Vestel را نیز به عنوان شریک های تجاری اندروید تی‌وی در خبرها منتشر کرده است. غیر از این، گوگل کست در تولیداتی از توشیبا، فیلیپس، مگناوکس، واشنگتون‌هاوس و پاناروید مورد بهره برداری قرار خواهد نمود. برنامه ریزی شده است تولیدات این تولیدکننده‌ها تابستان امسال معرفی به بازار شوند.

می باکس تازه قادر به پخش ویدیوهای HDR است که هرچند هنوز تعداد بسیار محدودی از این نوع ویدیو در بازار موجود است، با اینحال حدسیات می شود در آتی بیننده توزیع فیلم‌ها و عکس ها بیشتری از HDR باشیم. مصرف کنندگان این ست‌تاپ‌باکس قادر اند ویدیوهای مورد نظر خود را از نت‌فلیکس و یوتیوب نیز در رزولوشن ۴K تماشا کنند.

می باکس تازه اولین پخش کننده‌ی ویدویی است که از VP9-Profile2 خدمات رسانی می‌کند که به معنی استریم ویدیو HDR از یوتیوب و نت‌فلیکس است. این ابزار ویدیوهای ۴K را حتی با نرخ ۶۰ فریم در ثانیه پخش می‌کند. برای انتقال عکس ها در این رزولوشن و با نرخ ۶۰ فریم در ثانیه، شیائومی از درگاه HDMI 2.0a در Mi Box سود برده است.

این ابزار از Android TV 6.0 سود می‌برد و توانایی‌های تازه آن شامل Google Cast و جستجوی صوتی را در دست کاربر قرار می‌دهد.

فرق گوگل کست با کروم کست چیست؟

گوگل سال قبلی کروم‌کست را به بازار علاقه مندان معرفی کرد. کروم‌کست در حقیقت یک دانگل کوچک و کم بهای است که از روش درگاه HDMI به تلویزیون وصل می‌شود و امکان استریم محتوای چند مطبوعاتی از ابزارهای موبایل بر روی تلویزیون را میسر می‌کند. گوگل‌کست چنین عملی را بصورت داخلی در تلویزیون‌ها یا پخش‌کننده‌ها انجام می‌دهد در حقیقت ابزارهایی که از گوگل‌کست خدمات رسانی می‌کنند بی توجه به دانگل کروم کست توانایی‌های شبیه به‌ آن را در دست مصرف کنندگان قرار می‌دهند.

گوگل روز قبلی اطلاع داد که ۲۵ میلیون ابزار کروم‌کست به فروش رسیده است و این نشان می‌دهد که مصرف کنندگان از این ابزار کاربردی و کم بهای استقبال کرده‌اند.

تازه ترین اخبار صوتی تصویری را در استریوکینگ پیگیری کنید. به علاوه از طرف دیگر میتوانید این اخبار را برای دوستان خود ارسال کنید.

منبع