اکو، اسپیکر جدید آمازون با شما صحبت می‌کند و به پرسش‌هایتان پاسخ می‌دهد

اکو، اسپیکر تازه آمازون با شما صحبت می‌کند و به پرسش‌هایتان جواب می‌دهد

آمازون اسپیکر تازه ای را با اسم Echo معرفی کرده که به وسیله دستورات صوتی شما کنترل می‌شود. اکو، قابلیت ها هیجان انگیزی دارد که تا این لحظه در هیچ اسپیکری بیننده آن نبوده‌ایم.

اسپیکر تازه آمازون با اسم Echo برنامه ریزی شده است ۱۹۹ دلار هزینه داشته باشد، با اینحال آمازون به ورج گفته است که اکو با هزینه ۹۹ دلار برای مصرف کنندگان Prime این تولیدکننده برای مدت محدودی توزیع خواهد شد. این اسپیکر برنامه ریزی شده است تا چند هفته‌ی دیگر معرفی شود.

اسپیکر استوانه‌ای شکل آمازون در بیشتر مواقع به محیط ابری وصل است و معلومات مرتبط به موسیقی، اخبار، آب و هوا و هر مسئله دیگری که از آن بخواهید را در اختیارتان قرار می‌دهد. این کالایی است که می‌شد انتظار آن را از گوگل داشت با اینحال آمازون برای تولید آن پیش‌دستی کرده است.

در حقیقت اسپیکر تازه آمازون تجهیز به یک دستیار صوتی است که بی توجه به هیچ ابزار فراوانی قادر به معرفی جواب خوب به دستورات شما خواهد بود. تصور یک اسپیکر با دستیار صوتی شبیه به به سیری را داشته باشید.

این اسپیکر به وسیله میکروفون داخلی خود، دستور شما را دریافت می‌کند و مثلا موزیک مورد نظرتان را از روش خدمات‌های ابری برای شما علاقه مندان پخش می‌کند. آمازون از تکنولوژی مخصوصی در اکو سود برده که توانایی دارد صدای استفاده کننده را از جهات مختلف دریافت کند. این اسپیکر، صدا را بصورت ۳۶۰ درجه پخش می‌کند تا موزیک مورد نظر استفاده کننده در تمام اتاق به روشنی شنیده شود.

این اسپیکر توانایی دارد غیر از موزیک‌های موجود در خدمات Amazon Prime Music، به موزیک‌های استفاده کننده در iHearRadio و TuneIn Plus نیز دسترسی داشته باشد. اکو از تکنولوژی بلوتوث خدمات رسانی می‌کند تا قادر باشید موزیک‌های موجود در Spotify، Pandora و دیگر خدمات‌‌های موسیقی را از روش آن پخش کنید. به علاوه از طرف دیگر امکان انتقال صدا از ابزارهای اندرویدی و Fire OS به این اسپیکر می باشد. در حقیقت آمازون سعی کرده این اسپیکر را طوری دیزاین کند که تمام مصرف کنندگان (با این وجود به جز مصرف کنندگان iOS) قادر باشند از آن بهره ببرند. آمازون به ورج گفته که اپ ویژه iOS در حال تولید است.

echo 01

به سادگی می‌توان اکو را، بهترین کالا آمازون تا به امروز دانست. این کالا می‌تواند گوش دادن به موسیقی را ساده‌تر کند تا قادر باشید به سادگی موزیک‌های موجود در محیط ابری خود را گوش کنید یا از موقعیت آب و هوا مطلع شوید. همه این‌کارها بی توجه به فشار دادن حتی یک دکمه‌ میسر می‌شوند. حتی میتوانید از این اسپیکر پرسش‌های مد نظر خود را بپرسید تا جواب آن‌ها را از ویکی‌پدیا برای شما علاقه مندان بازگو کند. این اسپیکر می‌تواند از قبیل سیری، گوگل ناو یا کورتنا به پرسش‌های شما جواب دهد؛ آن هم بی توجه به تلفن هوشمند.

اکو باتری داخلی ندارد و این خود نمایش دهنده‌ی آن است که آمازون مایل است تا از اکو در خانه استفاده کنید.

تازه ترین اخبار صوتی تصویری را در استریوکینگ پیگیری کنید. به علاوه از طرف دیگر میتوانید این اخبار را برای دوستان خود ارسال کنید.

منبع