اپل قیمت آیپاد تاچ را ضمن مجهز کردن نسخه‌ی 16 گیگابایتی به دوربین کاهش داد

اپل هزینه آیپاد تاچ را ضمن تجهیز کردن ورژن‌ی ۱۶ GB به دوربین کاهش داد

نمونه پایه‌ای ۱۶ GB آیپاد تاچ اپل ضمن بروزرسانی و دارا شدن از یک دوربین پشتی iSight و گسترش انتخاب رنگ‌ها به ۶ رنگ، بیننده کاهش هزینه به ۱۹۹ دلار بوده است. اپل به علاوه از طرف دیگر درمقایسه با کاهش هزینه نمونه‌های ۳۲ و ۶۴ GB این ابزار نیز اقدام نموده و اکنون این نمونه‌ها به ترتیب با هزینه ۲۴۹ و ۲۹۹ دلار در معرض قرار دارند.

 این بروزرسانی، نمونه ۱۶ GB را نیز از لحاظ ترکیب رنگ با نمونه‌های ۳۲ و ۶۴ GB هم‌سطح می‌کند و از این پس هر سه نمونه در رنگ‌های مشکی، خاکستری فضایی، صورتی، زرد، آبی و قرمز از روش فروشگاه اینترنتی اپل در معرض خواهند بود.

پیش‌تر، ورژن‌ی ۱۶ GB آیپاد تاچ با هزینه ۲۲۹ دلار و تنها در رنگ خاکستری فضایی معرفی می‌شد که با این وجود از یک دوربین پشتی نیز محروم بود. غیر از این، نمونه ذکر شده قادر به خدمات رسانی از بند دور مچ نیز نبود و به نظر می‌رسید اپل به عمد و برای سوق دادن مصرف کنندگان به ورژن‌های لوکس‌تر عده ای خصوصیت‌های پایه‌ای را از نمونه ۱۶ GB دریغ کرده است. با این وجود به توجه به اینکه در بروزرسانی سخت‌افزاری انجام شده، این نمونه از وصل نمودن بند نگهدارنده خدمات رسانی می‌کند با این وجود استفاده کننده ملزم به تهیه این بند بصورت جداگانه و به هزینه ۹ دلار همراه با نمونه ۱۶ GB آیپاد تاچ خواهد بود.

قبل از این اعمال تغییر، نمونه ۳۲ GB این ابزار به هزینه ۲۹۹ دلار به فروش رسانده می‌شد و ورژن‌ی ۶۴ GB نیز از برچسب هزینه ۳۹۹ دلار دارا بود.  بجز افزودن دوربین پشتی ۵ مگاپیکسلی به ورژن‌ی ۱۶ GB، دیگر خصوصیات فنی و اجزای داخلی ابزار بدون تغییر باقی مانده است. هر سه نمونه از صفحه‌نمایش ۴ اینچی رتینا برخوردارند که دوربین جلویی FaceTime HD آن‌ها را همراهی کرده و از پردازشگر A5 اپل نیرو می‌گیرند. غیر از این، آیپاد تاچ‌ها سیستم‌عامل iOS 7 را اجرا کرده و به ایرپادهای اپل تجهیز شده‌اند.

تازه ترین بروزرسانی خط تولیدات آیپاد تاچ به تاریخ ژانویه ۲۰۱۳ باز می‌گردد که ضمن آن، نمونه قبلی ۱۶ GB بدون استفاده از دوربین پشتی iSight و با هزینه ۲۲۹ دلار در تک‌رنگ خاکستری معرفی شد. این نمونه جای نسل چهارم پیشین را گرفت که به توجه به هزینه خوب ۱۹۹ دلاری، از چیپ کندتر A4 سود می‌برد.

به توجه به اینکه آیپادها یکدفعه باعث بازگشت اپل به شکوه شدند، امروزه این ابزار‌ها با کاهش سهم نسبی، بخش بسیار کوچک‌تری از تجارت عظیم اپل را مختص خود کرده‌اند که اکنون به وسیله آیفون و آیپد رهبری می‌شود. در چنین موقعیتی، آیپاد تا انتهای سال ۲۰۱۳ بازهم در صدر مارکت رو به افول مدیاپلیرهای قابل حمل بوده که این محاسبه از گزارش معرفی شده به وسیله NPD Group به سهم ۷۲ درصدی اپل اشاره دارد.

اپل در گزارش سود سه‌ماهه‌ی خود، همانند قبل اظهار کرد که آیپاد تاچ فروش بیش از نیمی از آیپادهای اپل را مختص خود کرده، با اینحال از توزیع جزئیات بیشتر از سهم هر یک از نمونه‌ها دوردستی نموده است. مقدار فروش آیپاد در سه‌ماهه‌ی قبلی به ۲.۷ میلیون ابزار کاهش یافته که این میزان بدلیل پایین بودن، ارزش چندانی برای اعلام رسمی از جانب اپل در نتایج مالی خود نداشته و با استناد به این شرایط سهمی از افتخارات اپل نداشته است.

آیپاد تاچ بخشی از سهم خود را به رقیبان اپلی خود بخشیده و اپل در این راستا با توزیع نمونه‌هایی مانند آیپاد شافل که حالت کلیپ داشته و از صفحه‌نمایش دارا نیست یا نمونه ساده‌تر آیپاد نانو و حتی آیپاد کلاسیک با کلیدهای دایره‌ای کلیکی، ترجیح داده خود را با سلایق گوناگونی همراه سازد. تصور می‌کنید این کاهش هزینه باعث استقبال بیشتر از ابزار‌های پخش موسیقی همراه اپل خواهد شد؟ آیا اپل پیشتر نیز به سرمایه‌گذاری بیشتر بر روی این بخش از تجارت خود ادامه خواهد داد یا آن را بازاری رو به کاهش قلمداد خواهد نمود؟ ما و دیگر مصرف کنندگان را از نظرها تخصصی و ارزشمند خود در این خصوص آگاه کنید.

تازه ترین اخبار صوتی تصویری را در استریوکینگ پیگیری کنید. به علاوه از طرف دیگر میتوانید این اخبار را برای دوستان خود ارسال کنید.

منبع