اپل فروش آیپاد نانو و آیپاد شافل را متوقف کرد

اپل فروش آیپاد نانو و آیپاد شافل را متوقف کرد

کمپانی اپل فروش دو کالا قدیمی و پرطرفدار آیپاد نانو و آیپاد شافل را متوقف کرد.

کمپانی اپل در وب‎سایتش تغییراتی اعمال کرده است؛ این تولیدکننده تولیدات پرطرفدار و قدیمی آیپاد نانو و آیپاد شافل را از فروشگاه آنلاین خود در تمامی جهان حذف کرد؛ با اینحال بازهم فروش آیپاد تاچ با حافظه و هزینه آپدیت شده ادامه دارد؛ آیپاد تاچ نمونه ۳۲ GB با هزینه ۱۹۹ دلار و نمونه ۱۲۸ GB با هزینه ۲۹۹ دلار هم‌اکنون قابل‌خرید هستند.

هم اینک، آیپاد نانو و آیپاد شافل هنوز در بسیاری از فروشگاه‌های اپل و دیگر فروشگاه‌ها قابل خرید هستند؛ با اینحال به ذهن خطور میکند بعد از فروش تولیدات موجود، برای در بیشتر مواقع فروش آن‌ها متوقف شود. در ایالات‌متحده امریکا، تازه ترین ابزار آیپاد نانو با ۱۶ GB حافظه به هزینه ۱۴۹ دلار فروش رفت؛ در چنین شرایطی ست که که آیپاد شافل با حافظه ۲ GB به هزینه ۴۹ دلار معرفی شد.

 به‌غیراز توزیع رنگ‌ها و ظرفیت‌های دارای اختلاف و تازه این تولیدات، تازه ترین آپدیت صفحه‌ی ویژه آیپاد نانو در وب‌سایت اپل به اکتبر سال ۲۰۱۲ بازمی‌گردد؛ غیر از این، صفحه‌ی آیپاد شافل از سپتامبر سال ۲۰۱۰ تا به امروز آپدیت نشده است.

آپدیت پیشین صفحه‌ی آیپاد تاچ به جولای سال ۲۰۱۵ بازمی‎گردد؛ این ابزار در آن وقت با مشخصات پردازشگر ۶۴ بیتی A8، دوربین ۸ مگاپیکسلی و یک کمک پردازشگر‎ی M8 برای ردیابی حرکت، سیستم‌عامل iOS 8.4، باتری ۱۰۴۳ میلی‌آمپر ساعتی، خدمات موسیقی اپل و رنگ‌های متنوع‌ معرفی شد.

new ipods

کمپانی اپل، دو کالا آیپاد شافل و آپیاد نانو را به ترتیب در ژانویه و سپتامبر سال ۲۰۰۵ معرفی کرد. درمجموع علاقه مندان اپل، تا به امروز بیننده ۷ نمونه آیپاد نانو و ۴ نمونه آیپاد شافل بوده‎اند.

ipod apple

مدت‌ها است فروش آیپاد به دلیل آپدیت نشدن و وجود تولیدات آپدیت شده‌ای مانند آیفون و آیپد که بطور کلیً پاسخگوی نیازهای مصرف کنندگان هستند، کاهش‌ یافته است. تازه ترین گزارش مالی اپل از آیپاد‎های فروخته‌شده به سه‌ماهه‎ی چهارم سال ۲۰۱۴ برمی‌گردد که فروش ۲.۶ میلیون آیپاد مطرح شده است. پس‌ازآن اپل مقدار فروش آیپاد را در رده‌ی گروه دیگر تولیدات خود قرار داد. این کاهش فروش از سال ۲۰۰۷ به بعد و بعد از توزیع اولین آیفون شروع شد. مقدار فروش آیپاد در سال ۲۰۰۸ به ۵۴.۸ میلیون می‌رسد که با مقایسه‌ی فروش تعداد ۱۴.۳ میلیونی آن در سال ۲۰۱۴، کاهش علاقه مصرف کنندگان درمقایسه با خرید آیپاد را به‌وضوح نشان می‌دهد.

سخنگوی کمپانی اپل روز قبل در گفتگویی با بیزنس اینسایدر اطلاع داد:

امروز ما لیست فروش تولیدات آیپاد را خلاصه‌تر از قبلی کردیم. آیپادهای تازه با دو برابر ظرفیت درمقایسه با نمونه‌های قبلی با هزینه ۱۹۹ دلار توزیع می گردند. غیر از این، فروش آیپاد شافل و آیپاد نانو برای در بیشتر مواقع متوقف می‌شود.

آیپاد در سال ۲۰۰۱ به وسیله استیو جابز معرفی شد. این کالا کمک بزرگی در بازسازی و موفقیت کمپانی اپل به نوعی یکی از موفق‌ترین کمپانی‌های تاریخ تکنولوژی جهان کرد.

تازه ترین اخبار صوتی تصویری را در استریوکینگ پیگیری کنید. به علاوه از طرف دیگر میتوانید این اخبار را برای دوستان خود ارسال کنید.

منبع